Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Sıfır Atık

Sıfır Atık

Sıfır atık ve daha temiz çevre hedefiyle kentimizde sıfır atık ve çevre konusunda farkındalığın oluşturulması, atıkların yerinde ayrıştırılması amacıyla birçok çalışmayı uyguluyoruz.

Giysi, ayakkabı ve tekstil atıklarının ayrı toplandığı 70 adet kumbarayı ilçemizin farklı noktalarına yerleştirdik.

Cam, kağıt/plastik/metal, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, tekstil atıklar ve atık ilaçların ayrı ayrı toplandığı 5 adet mobil atık getirme merkezimizi belirli noktalara koyduk.

Kağıt, metal ve plastik atıkların diğer çöp ve atıklardan ayrı toplandığı 68 adet mavi konteynerlerimizi pilot bölge olarak belirlediğimiz mahallelerimize yerleştirerek, site sakinlerimize bilgilendirmede bulunduk.

ORGANİK ATIKLAR DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR

Bünyemize kazandırdığımız kompost makinemiz ile topladığımız organik atıkları ayrıştırıp doğal gübre haline getiriyor, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde kullanıyoruz. Talep eden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak veriyoruz.

Bitkisel atık yağ toplama kampanyamız ile de suyumuzu koruyor, vatandaşlarımıza 5 litre atık yağ karşılığında hediye veriyoruz.

ATIKLARI KAZANCA DÖNÜŞTÜREN PROJE

“Geri Dönüşüme Destek Ol; Atıkların Kazanca Dönüşsün” projesi ile kağıt, plastik, metal ve cam atıklarını belirlenen nokta, gün ve saatlerde Mobil Atık Getirme Aracı’na getiren vatandaşlarımıza, getirdikleri atıkların kilosu karşılığındaki tutar, MyEdenred mobil uygulamasındaki hesaplarına yatırılıyor. Vatandaşlarımız tutarları karşılığında anlaşmalı yerlerden alışveriş yapabiliyor.

 

°
16 Mayıs Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler