Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Kapı Kapı ‘Sıfır Atık’ Projesi Bilinci Oluşturuyoruz

Kapı Kapı ‘Sıfır Atık’ Projesi Bilinci Oluşturuyoruz

Kapaklı Belediyesi, sıfır atık bilincinin oluşması için çalışmalarını sürdürüyor. Mobil Atık Getirme Aracı ile atıkları gelire dönüştüren projenin yanı sıra, üniversite öğrencileri tarafından evler kapı kapı gezilerek, vatandaşlara Sıfır Atık Toplama Aracı ile ilgili bilgilendirmede bulunuluyor.

Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında geri dönüşüme büyük katkı sunan çalışmalarına devam ediyor.

 ÖĞRENCİLER TARAFINDAN ANLATILIYOR

 “Kapı Kapı Sıfır Atık Toplama” projesini Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy MYO öğrencileri, kapı kapı dolaşarak vatandaşlara anlatıyor. Vatandaşlara proje ile ilgili bilgi veren öğrenciler, projenin amacı ile ilgili de broşür dağıtıyor.

 “SIFIR ATIK BİLİNCİ OLUŞTURUYORUZ”

 Proje ile ilgili açıklamada bulunan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘Sıfır Atık’ projesini önemsediklerini ve Kapaklı Belediyesi olarak ilçede 'Sıfır Atık’ bilincini oluşturmak için önemli adımlar attıklarını kaydetti.

 Başkan Çetin, “Sıfır Atık projesi, tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de farklı projelerle destekleniyor. Bu bağlamda birçok projeyi hayata geçirdik. Kağıt, plastik, metal ve cam gibi atıkları Mobil Atık Getirme Aracı ile vatandaşlarımız bizlere getirerek atıklarının karşılığında ekonomilerine katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra yine belediye ekiplerimiz, atıklarını toplayan fakat mobil atık aracımıza getiremeyen vatandaşlarımızın kapılarından toplama yapıyor. Bu projemizi de üniversite öğrencilerimiz ile işbirliği yaparak kapı kapı gezerek bilgilendirmede bulunuyor. ” dedi.

Son Düzenleme Tarihi: 17 Mayıs 2022 | 17:15:11
Haberi Paylaş
°
30 Haziran Perşembe
Nöbetçi Eczaneler