Atatürk
“İşimiz Gücümüz Kapaklı”
Atatürk

Gönül Sofraları İsmetpaşa Mahallesi’nde Kuruldu

Gönül Sofraları İsmetpaşa Mahallesi’nde Kuruldu

Kapaklı Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenlediği mahalle iftarlarına İsmetpaşa Mahallesi ile devam etti. Kapaklı Belediyesi Aşevi’nde pişen yemeklerle donatılan iftar sofralarında genci yaşlısı bini aşkın kişi bir araya gelerek oruçlarını açtı.

BÜLENT ECEVİT PARKI’NDA DÜZENLENDİ

Ramazan ayının birlik ve beraberliğinin yaşatıldığı, 7’den 70’e binlerce vatandaşın aynı sofrada buluştuğu gönül sofralarının onuncusu İsmetpaşa Mahallesi’nde kuruldu. Bülent Ecevit Parkı’nda düzenlenen iftar programına Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Zühre Dökmeoğlu ve mahalle sakinleri katıldı.

KADİR GECESİ’Nİ TEBRİK ETTİ

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, iftar sofralarını tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların Kadir Gecesi’ni de tebrik eden Başkan Çetin, yaptığı konuşmada, “Pandemi sebebiyle iki yıl boyunca gönül sofralarında buluşamadık, hamdolsun o günleri geride bıraktık. Birlikteliğimiz daha güzel etkinliklerle devam edecek. 11 ayın sultanı Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını tuttuğumuz oruçların kabulünü niyaz ediyorum. Mübarek Kadir Gecesi öncesinde sizlerle aynı sofrada bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyor, hepinizin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilen ve planlanan çalışmalar ile ilgili mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Çetin, “Özellikle gençlerimizin çok memnun kalacağı olimpik yüzme havuzu projemizi hazırladık, yakın zamanda ihalesini gerçekleştirerek mahallemize kazandıracağız. İçerisinde bulunduğumuz Bülent Ecevit Parkı’nı nezih bir tesis haline getirerek hizmetinize sunduk. Yine parkımızın yan kısmında kalan alanda Minika Trakya projemizi hayata geçireceğiz.” dedi.

SON İFTAR SOFRALARI PINAR BULVARI’NA KURULACAK

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından Kapaklı Belediyesi Aşevi’nde pişen yemeklerle sofralara dağıtıldı. Ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı, dualar edildi.

Vatandaşları bir araya getiren ve Ramazan ayının manevi ikliminin hissedildiği gönül sofralarının sonuncusu 29 Nisan Cuma günü İnönü Mahallesi Pınar Bulvarı’nda kurulacak.

 

Son Düzenleme Tarihi: 28 Nisan 2022 | 11:01:38
Haberi Paylaş
°
23 Mayıs Pazartesi
Nöbetçi Eczaneler