A- A+

Başkan Mandalı ; 2018 Kapaklı'nın Yılı Olacak

02.01.2018 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yaptığı açıklamada 2017 yılındaki yaptığı çalışmaları ve 2018 yılında yapılacak çalışmaları değerlendirdi.Mandalı, 2018 yılında ülkemizde ve dünyada barışın hakim olmasını dileyen bir yeni yıl mesajı yayınlayarak açıklamalarda bulundu.

“DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Mandalı, her yeni yılın, yeni bir umut ve yeni bir başlangıç olduğunu belirttiği mesajında, “2017 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Yaşadığımız acılar ancak paylaşılınca, dayanışma içinde hafifler. Biz, Kapaklı Belediyesi olarak vatandaşlarımızın acısında ve sevincinde her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

“MARKA ŞEHİR YAPMA YOLUNDA DEVAM EDECEĞİZ”

2018 yılında da Kapaklı’ya yenilikler katmaya devam edeceklerini ve 2018 yılında yapılan çalışmaları artıracaklarını ifade eden Mandalı” Kapaklı’nın yenilenmesi, eksikliklerinin giderilmesi için var gücümüzle tüm personelimiz ile birlikte 2017 yılında da özveri ile çalıştık. Bizim bütün çabamız, bütün gayemiz halkımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla aynı aşk ve heyecanla çalışıyoruz. Kapaklı’da ayrım gözetmeksizin her vatandaşımıza eşit hizmet ediyoruz Kapaklı yenileniyor, Kapaklı değişiyor. Söz verdiğimiz gibi Kapaklı'mızı artık Trakyamız'da markalaştırdık. 2017 yılında başladığımız projelerimizi tamamlayarak 2018 yılında da yeni projelerimizle, Kapaklı’mızı marka şehir yapma yolunda devam edeceğiz.

''2018 'DE KAPAKLI GENELİNDE YOLLAR YENİLENECEK''

2018 yılında Kapaklımızda artık inşaat çalışmaları biten ve alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarımızda kapsamlı bir sıcak asfalt çalışması yapacağız ve yollarımızı tekrar yenileyeceğiz.

“MODERN BİR ÜST GEÇİT KAZANDIRILACAK”

Vahit İnce üst geçidimizin yerine , engelli vatandaşlarımızın da kullanabileceği üst geçidimizin ihalesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2018 yılında yapılacak ve kentimize modern bir üst geçit kazandıracağız .

'' TESKİ KAPAKLI'NIN ALT YAPISINI YENİLEYECEK''

TESKİ yaklaşık 45 Miyon TL 'lik bir yatırımı ile kentimizde kanalizasyon , yağmur suyu ve yeni su depoları yaparak alt yapıyı yenileyecek ve bazı mahallelerimizde yaşanan su ve kanalizasyon ilgili sorunlar ortadan kalkacak. Böylelikle Kentimizin gelecek yıllara daha güvenle bakmasını sağlayacağız. Ana caddemiz olan Pınar bulvarımızda TESKİ 'nin alt yapı çalışmalarını tamamlaması ile caddemizi Prestij caddesi haline getirerek daha modern ve kentimize yakışır bir görünüme kavuşturacağız.

''YILDIZKENT DAL-ÇIK PROJESİ MALİYETİ 40 MİLYON LİRA''

Başından beri takipçisi olduğum Yıldızkent Kavşağımızda Kara Yolları Genel Müdürlüğümüz tarafından 2018 yılında ihalesi yapılması planlanan ve yaklaşık 40 milyona mal olacak Dal-çık projesi yapılarak kavşağımızda yaşanan trafik sorunu ortadan kalkacak ve vatandaşlarımızın daha güvenliği bir şekilde kavşağımızı kullanacak” açıklamasında bulundu.

'' ÇOK AMAÇLI SALONUN 2018’DE İHALESİ YAPILACAK''

Mandalı “ Pınarça mahallemizde 227 ada 1 nolu parsele içerisinde otopark , Bebek bakım odası , mescitler , gelin odası , muhtarlık , toplantı odası , soyunma odaları ve duşlar , 175 kişilik çok amaçlı salon ve tribünün yer alacağı çok kullanım amaçlı tesisimizin 2018 yılında ihalesini yapıyoruz. 2018 yılı sonuna kadar tamamlayarak çok amaçlı salonumuzu Pınarça halkımızın hizmetine sunacağız.

'' SEMT PAZARININ YAPIMINA BAŞLANDI''

Toplam inşaat alanı 6 bin 840 metrekare olan Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi ve Faruk Ilgaz Caddesinin arasında kalan 2072 ada 1 nolu parselde yapımına başladığımız semt pazarımızın yapım çalışmaları devam ediyor. 2018 yılı sonuna kadar semt pazarımızı da tamamlayarak kentimize modern bir pazar alanı kazandırarak halkımızın hizmetine sunacağız.

'' RÜZGAR GÜLÜ ENERJİSİ SANTRALİ YAPILIYOR''

Karlı mahallemizde 1000 kw gücünde enerji üretecek olan rüzgar gülü enerjisi santralimizin de ihalesini yaptık ve yapım çalışmaları başladı. Projemiz ile Belediyemizin elektrik giderlerini karşılayacağız ve fazla ürettiğimiz enerjiyi de satarak belediyemize gelir elde edeceğiz.

'' BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT PARK YAPACAK''

Cumhuriyet mahallesi Hoca Ahmed yesevi caddesi üzerinde bulunan 22321 metrekarelik alana Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından bir Kent park yapılarak vatandaşlarımızın boş vakitlerini değerlendirebileceği sosyal bir alanı da kentimize kazandıracağız.Belediye hizmet binamızın hemen yanındaki 888 ada 1 nolu 1295 metrekarelik alana da katlı bir otopark yapacağız. Üzerinde iş yerlerinin de yer alacağı projemizi tamamladık ve 2018 yılında ihalesini yaparak yapım sürecini başlatacağız. 2018 yılında yine Sosyal ve Kültürel etkinlerimizi daha arttırarak halkımız ile daha sık birlikte olmaya devam edeceğiz. 2018 Kapaklı’nın yılı olacak.

Kapaklı sanayisiyle , tarımı ve işçisiyle Trakya'nın kalbidir ve sonsuza kadar böyle kalacaktır. Bizim esin kaynağımız ve yol göstericimizde Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür ona yaraşır bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle , Gelecek güzel günlerin yakın olduğu inancıyla;bütün vatandaşlarımın yeni yılını kutluyor, 2018 yılının ülkeme ve bütün dünyaya barış , sağlık, esenlik, mutluluk ve başarı dileklerimi iletiyor; herkese en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

 

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER