A- A+

Başkan Mandalı Şampiyon Öğrencileri Ödüllendirdi

18.10.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Dünya Tekvando Şampiyonası’nda derece yapan Yıldızkent Ortaokulu öğrencileri Azra Çavuş, Işıl Zafer ile Tekvando Türkiye 3.’sü İdil Zafer’i okullarında ziyaret ederek tebrik etti.

Dünya Tekvando Federasyonu (WT) tarafından Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentinde düzenlenen ve 30 ülkeden 427 sporcunun katıldığı 3. Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası Kadınlar 37 kiloda mücadele eden Azra Çavuş, Dünya Şampiyonu olurken, Işıl Zafer ise Dünya İkincisi ve ikizi İdil Zafer ise Türkiye üçüncüsü olmuştu. Tekvando Şampiyonlarını eğitim gördükleri Yıldızkent Ortaokulu’nda ziyaret eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, şampiyon kızları tebrik ederek tam altın hediye etti.

 ALTIN HEDİYE ETTİ

Başarılarından dolayı küçük kızları ve velilerini kutlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Dünya Şampiyonları Azra Çavuş ve Işıl Zafer’e 8’er, Türkiye üçüncüsü İdil Zafer’e ise 1 adet olmak üzere toplam 17 tane tam altın hediye etti.

”ÖĞRENCİLER BU OKULA KAYIT YAPMAK İÇİN YARIŞIYORLAR”

Son yıllarda Yıldızkent Ortaokulu’nun güzel başarılar yakaladığını belirten Başkan Mandalı, ”Yıldızkent Ortaokulu’nun bu başarılarını yıllar içerisinde çok görüyoruz. Tabi okulları ayırt etme şansına sahip değiliz ama Yıldızkent Ortaokulu, 2005 yılında Tayyip Erdoğan’ın temel atmasıyla gerçekleşti. Temel atılırken ben de öğrencilere zamansız bir şekilde önlüklerini giydirmiştim. O anı hiç unutmuyorum. Dedi ki ‘Buraya 1.200 tane konut yapılacak bu konutların içerisindeki çocuklar nerede okuyacak? Okula ihtiyaç var.’ O günkü Çevre ve Şehircilik Bakanı’na kürsüden hitabetle buraya okul yapılması gerektiğini belirttik. Daha sonra yıllar içerisinde burası Kapaklı’ya hizmet verirken Yıldızkent’e hizmet veren bir okul haline geldi. Şuanda ise öğrenciler bu okula kayıt yaptırabilmek için birbirleri ile yarışıyorlar.” dedi.

”BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GURUR DUYDUM”

Bu başarılardan dolayı kendisinin de gurur duyduğunu belirten Başkan Mandalı, ”Tabi bu sizlerden kaynaklanıyor. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere buradaki tüm eğitimciler, eğitim camiasında ilkleri gerçekleştiriyor. İlklerden örneklerimiz de bu çocukların başarısı. Ben geçtiğimiz yıllardaki Badminton ve Hentbol’daki başarılarından dolayı da kutluyorum. Biz bu spor dallarında servis, yol ve benzeri her ihtiyacını temin etmeye çalıştık. Hiçbir vatandaşıma, hiçbir velime siyasi bir gözle hiç bakmadım. Ben insani gözlerle olaylara bakan birisiyim. Bugün çocuklarımızın aldığı başarıdan dolayı da çocukları ve anne babalarını tebrik ediyorum. Tabi siz hocalar da bu güzellikleri sunmuşsunuz. Onların başarıdan başarıya koşmasını ümid ediyor ve teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kendilerini yeniden tebrik ederek ziyaretini noktaladı

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER