A- A+

Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısının 1. Oturumu Gerçekleştirildi

02.02.2018 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Kapaklı Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Başkanlığında gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.

Kapaklı Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 14:00’da Bahçeağıl Muhtarlığı’nda toplandı.

‘’112 BİN 269 NÜFUSA ULAŞTIK’’

Meclis gündemine geçilmeden önce Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı konuştu. Başkan Mandalı, “Bildiğiniz üzere bugün ilçemizin TÜİK tarafından yapılan nüfus sayımı açıklandı. TÜİK tarafından yapılan açıklamada Kapaklımız 1 yıl içerisinde 7 bin üzerinde göç alarak, 112 bin 269 nüfusa ulaşmış olduk.’’ dedi.

‘’YARGIYA İTİRAZ EDECEĞİZ’’

Meclis toplantısından önce düzenlenen Termik Santral bilgilendirme toplantısı hakkında konuşan Mandalı, şunları söyledi; ‘’Ayrıca bugün ÇED tarafından bir Termik Santral toplantısı gerçekleştirildi. Vatandaş buraya Termik Santral istemediğini belirtti. Tabi bu toplantıyı gerçekleştiren Çevre Bakanlığı’ndaki memurlar, ‘Toplantı yapılmıştır vatandaş bilgilendirme istememektedir.’’ diyerek imza almışlar. Biz bununla ilgili önümüzdeki günlerde yargı kurumlarına itirazlarımızı gerçekleştireceğiz.’’dedi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclisin gündem maddelerine geçildi.Gündemin 3. Maddesi olan, Belediye Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan Fatih Mahallesi 728 ada 33 nolu parsel tamamı 184 metrekarelik arsada bulunan 53 metrekarelik belediye hissenin hissedarına satılması konusu oy birliği ile kabul edilirken, 4. Gündem maddesi olan Kapaklı Atatürk Mahallesi 203 ve 204 nolu parsellere ait 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı değişikliği konusu ise İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5. Maddesi olan Bahçelievler Mahallesi 1069 ada 19 nolu parsel tamamı 250 metrekare arsada bulunan 3 metrelik belediye hissenin hissedarına satılması ve 6. Maddesi araç ve iş makinesi kiralama hizmeti alımı konulu yazı da oy birliği ile kabul edildi.

PLAN BÜTÇEYE 7 GÜNDEM HAVALE EDİLDİ

7. gündem maddesi olan İsmetpaşa Mahallesi 391 ada 3 nolu 139,98 metrelik arsa vasfındaki taşınmazın satılması konusu ve 8. Gündem maddesi İnönü Mahallesi Yeni Sanayi Caddesi 3. sokakta bulunan 26 nolu bağımsız asma katlı işyerinin satılması konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. 9 ve 10. Gündem maddeleri olan Dolu ve Boş kadro değişikliği ise, oy birliği ile meclis onayından geçti.

Gündemin 11, 12, 13, 14 ve 15. maddeleri ise; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan yazılar oldu. Müdürlük tarafından sunulan 88 sayılı Şirket Kurulması, 90 sayılı Ek Bütçe, 96 sayılı Aktarma, 97 sayılı Ek Bütçe ve 19 sayılı Amatör sporcuların ödüllendirilmesi yazıları da plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

BAŞKAN MANDALI’YA İMZA YETKİSİ VERİLDİ

Meclis gündeminin 16. maddesi olan cadde ve sokaklara isim verilmesi ise imar komisyonuna havale edildi. Atatürk Mahallesi 529 ada 15 nolu parsel tamamı 318 metrekare arsada bulunan 85 metrekarelik belediye hissenin hissedarlarına hisseleri oranında satılması konusu oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 18. maddesinde yer alan ortak Hizmet Projesi Geliştirmesi konulu yazıya istinaden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya yetki verilmesi de oy birliği ile kabul edilirken, Kapaklı Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere bir adet hizmet aracının kiralanması da meclis tarafından oy birliği ile kabul etti.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı sona ererken, Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. oturumunun 6 Şubat 2018 Salı günü saat 11.00’de Kapaklı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilmesine karar verildi.

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 • Başkan Mandalı Çiftlerin Mutluluklarına Ortak Olmaya Devam Ediyor

  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlenen genç çiftin nikahlarını kıyarak mutluluklarına ortak oldu.

  16.02.2018

 • Uzunhacı Mahallesine Pazar Tezgahları Yapılıyor

  Kapaklı Belediyesi, Uzunhacı Mahallesi’ne köylülerin ürünlerini rahatça satmaları amacıyla pazar tezgahları kuruyor.

  16.02.2018

 • Şampiyon Miniklerden Başkan Mandalı'ya Ziyaret

  Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu, Satranç Takımı öğrencileri Tekirdağ Okul Sporları kapsamında düzenlenen Minik Kızlar Satranç İl Turnuvasından birincilik ile döndü.Başarılarının ardından Okul Müdürü Murat Öz ve öğretmenleri ile birlikte Başkan Mandalı'yı makamında ziyaret etti.

  15.02.2018

 • Belediye Personeli Sevgililer Gününü Kutladı

  Tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanan 14 Şubat’ı Kapaklı Belediyesi çalışanları ve vatandaşlar karanfillerle karşıladı. Kapaklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri sevgililer günü kapsamında Kapaklı genelinde vatandaşlara karanfil dağıtarak sevgililer gününü kutladı.

  14.02.2018