A- A+

İlçemizde İlköğretim Haftası Düzenlenen Törenle Kutlandı

19.09.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

İlçemizde ilköğretim haftası Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilçeye 11 okul projesi kapsamında Atatürk mahallesinde yapılan İsmet İnönü İlkokulunda düzenlenen törenle kutlandı.

Düzenlenen törene, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Jandarma Komutanı J. Ast. Kd. Bşç. Fevzi Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Ekrem Çiçek, Kapaklı Müftüsü İsa Aktaş, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant , Siyasi parti temsilcileri Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Okul Müdürü Murat Bekdaş’ın konuşmasıyla devam etti. Bekdaş konuşmasında eğitimin önemini vurgulayan ifadelerde bulunarak okulun eksiklerinden de bahsetti. Bekdaş, veliler ve hayırseverlerden maddi manevi destek beklediğini belirterek, “103 metre kare çok amaçlı salonumuz var ancak içi boş. 260 metre kare spor salonumuz var, içinde malzememiz yok. Kütüphanemiz var içinde masa sandalye donanım malzememiz yok. 40 dersliğimiz var içinde sadece sıra masa ve tahtalar var. 3 idari odamız var ama sadece iki bilgisayarımız var. Kısaca velilerimizin ve hayırseverlerimizin maddi manevi desteğine ihtiyacımız çok var” dedi.

Bekdaş’ın ardından konuşmasını yapan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, 806 kadrolu 115 ücretli olmak üzere 921 öğretmenle başlandığını belirtti. Kapaklı’nın daha fazla dersliğe ihtiyacı olduğunu belirten Nalbant, bunun altından sadece Milli Eğitim Müdürlüğünün kalkamayacağını ifade etti. İhale aşamasında olan 7 okuldan bahseden Nalbant törene katılan herkese teşekkür etti.

Nalbant’ın konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini alan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Yerel yönetimin İrfan Mandalı ve ekibi olarak ellerinden geldiği kadar eğitime katkı sağladıklarını belirterek,“Elimizdeki imkanları eğitim camiasına en iyi şekilde çocuklarımıza tahsis etmeye çalışacağız. Çünkü onlar bizim geleceklerimiz. Biz bu bayrağı onlara emanet ettikten sonra onlarda yönetimin içerisinde olacaklar. Ellerimizden geldiğince maddi imkanları sunacağız” dedi. Ülkesini ve değerini seven bir topluma sahip olduğumuzu belirten Başkan Mandalı, ilköğretim haftasını kutlayarak sözlerini noktaladı.

“BİREYLERİN YETİŞTİRİLMESİ İÇİN AİLEYE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Demokrasinin ancak onu anlamış ve benimsemiş bireylerle var olabileceğine ve bu konuda aile ve çevreye önemli görevler düştüğüne vurgu yapan Mandalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bireylerin yetiştirilebilmesi için aileye ve çevreye de önemli görevler düşmektedir. Bireyin demokrasiyi özümsenmesi, demokratik bir fert olabilmesi için ailede göreceği demokratik tavır ve örnekler en az okul ve çevresi kadar önemlidir. Ülkemizin kalkınması ve Atatürk’ün idealize ettiği muasır medeniyet seviyesine çıkmamız ancak tüm bireylerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirmesi ile mümkün olacaktır.”.

Ayrıca demokratik bir toplum olmanın yolunun okul kültürü ile başladığını belirten Mandalı sözlerini şöyle noktaladı: ” Demokratik toplum olmanın yolu, demokratik okul kültürü ile başlar. Bu bireysel bir tercih değil insanı bir ödevdir. Bu kültürün oluşmasına hepimizin katkı sunması kaçınılmazdır. Kesintisiz güçlü bir demokrasi için en büyük teminat insan haklarına saygılı, bireysel farklılıkları zenginlik kabul eden, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmayan, ötekileştirmeyen, terör ve şiddeti bir çözüm yolu olarak tercih etmeyen, ülkesini ve değerlerini seven, maddi ve manevi değerler ile donatılmış, kendine güvenen, idealist gençliktir. Biz buna sahibiz, çünkü siz varsınız yeni öğretim yılında hepinize başarılar dilerim”dedi.

Programın son konuşmacısı Kaymakam Mehmet Yüzer oldu. Konuşmasında eğitimin üç ayak üzerinde yürütülebileceğine dikkat çeken Yüzer: “Bu üç ayak, aile, okul ve öğrenciden oluşur. Hiçbir eğitim yoktur ki aileye gerek duymasın. Sizler sadece çocuklarınızı okula getirmekle işiniz bitmiyor. Bilakis işiniz bundan sonra başlıyor. Çocuğunuzun eğitimi ile her alanda ilgilenmek zorundasınız. Gerek veli toplantıları, gerek televizyon ve internet kullanımı ve kitap okumasına kadar çocuğunuzun her şeyi ile yakından ilgilenmelisiniz.” ifadelerine yer verdi.

Buna ek olarak okulun modern binalardan ibaret olmadığına dikkat çeken Kaymakam Yüzer, “İdealist öğretmenler olmadan modern binalar hiçbir anlam ifade etmez. Atatürk bir vecizesinde ‘Öğretmenler, Cumhuriyet sizlerden fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmenizi bekliyor’ demiştir. Fiziği, matematiği iyi bilen nesiller dememiştir.” cümlelerine yer verdi.

“TEKNOLOJİDEN BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE FAYDALANMALISINIZ”


Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Yüzer, “Küçük hanımlar ve küçük beyler, bu gün bizler öndeyken yarın sizler öne geçeceksiniz. Günümüzde öğrenme; anne, baba ve öğretmenle sınırlı değildir. Gelişen teknoloji ile birlikte öğrenmenin yolları da arttı. Zaman zaman internetten zaman zaman da televizyondan bilgiye ulaşacaksınız. Ancak bunlarında bir ölçüsü olmalıdır. Teknolojiden bilinçli bir şekilde faydalanmalısınız.” diye konuştu.

Program, öğrencilerin şiir okuması ile devam etti. Protokol üyeleri daha sonra sınıfları gezdi. Programın son bölümünde katılımcılara ikramda bulunuldu

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

 • Sunay AKIN, Kapaklı'da Atatürk ve Cumhuriyet Sevdalıları ile Buluştu

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Kapaklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Kültürel etkinlikler çerçevesinde şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın'ın “Atatürk'ün İzinde Cumhuriyet Yolunda” isimli söyleyişisi dün akşam Çerkezköy OSB Konferans Salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti.

  14.12.2017

 • Başkan MANDALI, Parklarda İncelemelerde Bulundu.

  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, Park Bahçeler müdürü ve teknik heyet ile birlikte , Kapaklı genelinde yapılan park, bahçe ve sosyal alanlarda yapılan hizmet ve çalışmaları yerinde incelediler.

  14.12.2017

 • Kars Arpaçay Bozyiğit Derneğinden Ziyaret

  Kars Arpaçay Bozyiğitler Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yeni başkanı Mehmet Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri başkan Mandalı'yı ziyaret etti.

  14.12.2017

 • Zabıta Müdürlüğümüze Hizmet İçi Eğitim Düzenlendi.

  Kapaklı Belediyesi Zabıta Personeline Hizmet İçi eğitim verildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde Belediye Zabıta İşlemleri ve Yönetmelik Hükümleri, İşyeri Açma ve Çalıştırma Mevzuatı, Kabahatlar Kanunu ve Belediye Cezaları gibi konularda İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Nihat YILDIZ tarafından hizmet içi eğitim verildi.

  14.12.2017