A- A+

Cumhuriyet Bayramımızı Fener Alayı ve Gökçe Konseriyle Coşku İle Kutladık

31.10.2017 - Kapaklı Belediyesi


Guncel

Cumhuriyetimizin 94. yılı, tüm ülke çapında olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşku ile kutlandı.Kapaklı Belediyesi tarafından 29 Ekim Pazar günü saat 19:00 ‘da Eski Belediye Meydanı’ndan başlayan ” Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı”, yine Eski Belediye Meydanı’nda saat 20:00 ‘da düzenlenen Gökçe konseri ile etkinlikler devam etti. Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı’na yüzlerce insan katılırken, ardından düzenlenen konser ile Gökçe, Kapaklılı müzikseverlerle buluştu.

BİNLERCE İNSAN KATILDI

Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı için binlerce insan Eski Belediye Meydanı’nda buluştu. Canbazlar Caddesi’nde başlayan yürüyüş, Yıldız Caddesi, Doğuş Sokak ve Zengin Caddesi üzerinden Mithatpaşa Caddesi’ne kadar ellerde meşaleler ve Türk Bayrakları ile bando takımı eşliğinde devam etti. Mithatpaşa Caddesi üzerinden Pınar Bulvarı’na istikametinde devam eden yürüyüş, yeniden Eski Belediye Meydanı’nda son buldu. İzmir Marşı, Onuncu Yıl Marşı ve 30 Ağustos Marşı’nın çalındığı yürüyüşte vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve fenerlerle yürüdüler.

HALKA SESLENDİ

Konser öncesi konuşmasını yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ”Bugün burada, Şanlı milletimizin tarihe adını altın harflerle kazıdığı, kahramanlık destanlarıyla dolu milli mücadelenin sonunda Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 94’üncü yılını kutlamak için toplandık. Bu kutlu yolda canını, kanını feda eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anmak için bir araya geldik. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!” dedi.

”BU KENTİN BAŞKANI OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM”

Başkan Mandalı, sözlerine şu şekilde devam etti; ”Maalesef son zamanlarda bazı çevreler bilinçli bir şekilde karşı propaganda yaparak hem ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, hem de bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’i itibarsızlaştırma gayreti içine girdiler. Ancak bugün buradaki tabloya bakınca şunu görüyorum; Ne yaparlarsa yapsınlar bizlerin içindeki Atatürk ve Cumhuriyet sevdasına zarar veremeyecekler. Bu kentin Belediye Başkanı olarak hepinize bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum… Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıktığınız, Cumhuriyet’in değerlerini koruduğunuz ve Demokrasi ile Aydın bir Türkiye’den yana olduğunuz için hepinizle gurur duyuyorum! Bu kentin Belediye Başkanı olmaktan onur duyuyorum! Başta Laiklik olmak üzere Atatürk İlke ve İnkılaplarına yönelik yapılan sinsice saldırılar, bizlerin Cumhuriyetimize daha sıkı sarılarak mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor. İşte bu yüzden bizler, kurucumuz Ulu Önder Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakterine en uygun yönetim şekli Cumhuriyet’tir’ diyerek bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’e ve onun yüce değerlerine sahip çıkmak zorundayız. Bu bağlamda öncelikle çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere hepimiz çok çalışmalıyız.”

NAZIM HİKMET’İN DİZELERİ İLE SESLENDİ

Mandalı, ”Unutmayalım ki farklı etnik kökenlere sahip olsalar da atalarımız bu vatanın sınırlarını kanlarıyla çizmiş, bu güzel vatan uğruna canlarını vermişlerdir. Bizlere düşen görev, atalarımız gibi birlik ve beraberlik ruhunu koruyarak bu cennet vatana sahip çıkmak, Atatürk’ün bizden talep ettiği gibi ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Bu vatan bizim vatanımız, bu millet bizim milletimiz. Bu bayrak bizim bayrağımız, bu bayram bizim bayramımız bu bilinçle hep birlikte kutladığımız Cumhuriyetin 94.yıl dönümünde, birliğimiz, kardeşliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere, ülkemize bölmek isteyenlere geçit vermeme kararlılığımızı sonsuza kadar yaşatma azmimizi buradan Kapaklı’dan hep birlikte tüm dünyaya haykırıyoruz.” Dedi.

”YAŞASIN ÖZGÜRLÜK ! YAŞASIN DEMOKRASİ !”

Başkan Mandalı sözlerine şu şekilde son verdi; ”Hepimiz farklı etnik kökenlerimiz ile farklı yerlerden farklı yörelerinden farklı dini, mezheplerimiz ve inançlarımız ile ana vatanımıza geldik. Hep birlikte ulusal kurtuluş savaşı verdik. Hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Kimimiz Çerkez, kimimiz Laz, kimimiz Arnavut, kimimiz Boşnak, kimimiz Arab, kimimiz Kürt, kimimiz Alevi, kimimiz Sünni ama hepimiz bir, hepimiz kardeşiz. Hepimiz Türkiye cumhuriyetinin vatandaşıyız. Atamızın dediği gibi ne mutlu türküm diyerek hep birlikte cumhuriyetimiz sahip çıkmalıyız. Yine Bugün burada ırk, dil, din ayrımı yapmadan hep birlikte toplanabiliyorsak, beraber haykırabiliyorsak bunun adı Cumhuriyettir. Cumhuriyet özgürlük demektir. Cumhuriyet demokrasi demektir. Bir kez daha hepinizi sevgi ve saygılarımla yürekten selamlıyor, bu güzel organizasyona desteklerini esirgemeyen baştan ilçemiz kaymakamı Sayın Mehmet Yüzer’e, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a, Sivil Toplum Örgütlerimize ve tüm ekibime ayrıca teşekkür ediyor katılımınız içinde hepinize şükranlarımı sunuyor; Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. Yaşasın özgürlük, yaşasın demokrasi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk. Ne mutlu Türküm diyene!”

GÖKÇE SAHNE ALDI

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın konuşmasının ardından ünlü sanatçı Gökçe sahne aldı. Şarkıları ile sadece sevenlerini değil, tüm Kapaklı halkını coşturan Gökçe’ye Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından plaket ve çiçek taktimi yapıldı. Konser, ünlü sanatçı Gökçe’nin müthiş performansı ile sona erdi.
 

Yukleniyor Galeri Yükleniyor..Lütfen Bekleyiniz.
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER